UWAGA: JAK ODZYSKAĆ BENEFIT DLA OSOBY CHOREJ

Employment and Support Allowance

black-and-white-disability-landscape-93822 (2)

Jesli znalazles sie w sytuacje kiedy odmówiono Ci zasiłku dla osoby chorej, a wcześniej Ci przysługiwał, musisz się od tego odwołać. Pierwszym krokiem jest prośba o Mandatory Reconsideration. Jest to odwołanie od decyzji Urzędu i należy odwołać się jak najszybciej, chociaż maksymalnie mamy jeden miesiąc na odwołanie.

Jeśli decyzja zostanie rozpatrzona pozytywnie zaległe wypłaty zostaną zwrócone. Jeśli decyzja jest niekorzystna należy w ciagu jednego  miesiaca odwołać się do Trybunału.

W momencie kiedy sprawa trafia do Trybunału automatycznie należy się nam zasiłek dla chorych z powrotem, lecz w mniejszej części na czas oczekiwania na sprawę w Trybunale.

Co najważniejsze zostaje nam wtedy zwrócony Housing Benefit i dzięki temu mamy nadal płacony czynsz.

Uwaga: W takiej sytuacji mimo porad od różnych instytucji nie aplikujemy o Universal Credit, gdyż istnieje szansa, że nie zostanie przyznany, poniewaz osoba oczekująca na ESA nie posiada wymaganego statusu osoby kwalifikującej się do benefitu w UK. Universal Credit jest przyznawany w niższej formie. Mało tego, jeśli taka osoba ma dzieci, na które pobiera Child Tax Credit musi się spodziewać, że ten benefit zostanie automatycznie odebrany w momencie aplikacji o Universal Credit.

Jeśli macie państwo pytania związane z benefitami, prawem do zasiłku lub odwołaniami do Trybunału, prosze kontaktowac sie mailowo na info@polishcommunityuk.org

Porady są bezpłatne i obowiązuje nas polityka prywatności.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *