Darmowy Dentysta, Okulista i GP

Dentist Woman Wearing White Gloves and White Scrubsuit Checking Boy's Teeth

Uwaga: treść artykułu dotyczy mieszkańców Anglii, pozostała cześć UK może mieć inne przywileje.

Dzieci do ukończenia szestnastego roku życia leczą się w Wielkiej Brytanii za darmo. Rodziny, których dochód nie przekracza £15276.00 rocznie oraz są uprawnione do otrzymywania Child Tax Credit, Working and Child Tax Credit, bądź Working Tax Credit z dodatkiem dla niepełnosprawnych powinny automatycznie dostać biała kartę NHS.  Uprawnia ona do darmowego leczenia, darmowych recept, wizyt u dentysty, okulisty (łącznie z bonem na zakup okularów), otrzymania darmowej peruki, a nawet pokrycia kosztów dojazdu na leczenie. Karta ta jest imienna i dostaje ja każda uprawniona pełnoletnia osoba, zwykle automatycznie co pół roku.

Co jeśli nie mamy dzieci, a nasz dochód jest niewielki stać nas na leczenie?

Możemy postarać się o specjalny certyfikat, który będzie nas uprawniał do takiego samego leczenia jak posiadaczy białych kart NHS. Certyfikat wydawany może być co roku, jeśli nasz dochód się nie zmieni. O certyfikat mogą się starać wszyscy mało zarabiający, nie posiadający dużych oszczędności, którzy pobierają benefity, bądź pracują lub są zarejestrowani jako samozatrudnieni.

Nawet jeśli posiadasz duży dochód, lecz cierpisz na chorobę, która wymaga stałego leczenia, możesz postarać się o kartę, która znacznie obniży twoje koszta. Na dzien dzisiejszy lek na receptę to zwykle  koszt £8.60 za sztukę (£17.20 za specjalne elastyczne bandaże).  Za trzy-miesięczna kartę zapłacisz £29.10. Zaoszczędzisz dużo pieniędzy już kiedy musisz wykupić trzy recepty w ciągu trzech miesięcy. Karta roczna kosztuje tylko £104.00.

nhs exemption card

Jeśli natomiast wyjeżdżasz za granicę, w obrębie Unii Europejskiej, bez namysłu zaopatrz całą rodzinę w Europejska Kartę zdrowia. Wtedy nawet wyjeżdżając na wakacje, jeśli cokolwiek ci się stanie, będziesz leczony za darmo, a koszta pokryje brytyjski NHS.

ehic-500

Jeśli potrzebujesz pomocy w aplikacji, o którakolwiek kartę, bądź dostałeś karę za niezapłacona receptę, skontaktuj się z nami, jesteśmy w pomoc. Porady są bezpłatne, a usługi posiadają rozsądne ceny. Jesteśmy również w stanie powstawać się o zwrot zapłaconych kosztów za leczenie NHS do trzech miesięcy wstecz.

Pisz: info@polishcommunityuk.org

Dzwoń:   07984921874

www.polishcommunityuk.org

Zobacz tez:

http://polishcommunityuk.org/2017/02/13/pomoc-dla-ludzi-niepelnosprawnych-oraz-ich-opiekunow/

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *