Nakaz aresztowania za niezapłacone kary

close -up, court, courthouse

Zadłużenia są poważnym problemem i czasami mogą doprowadzić do utraty mienia, pracy czy nawet  kary więzienia. Czasami, jeśli dług zostanie oddany do sądu bądź decyzja sądu o ustaleniu rat zostanie złamana przez dłużnika może mieć poważne konsekwencje nawet jeśli chodzi o nasz status imigracyjny. Ogłoszenie bankructwa i jakiekolwiek kary sądowe muszą być uwzględnione w aplikacji o rezydenture, która jest pierwszym krokiem do starania się o obywatelstwo.

Oczywiście kara więzienia nie jest kara, która byłaby rekomendowana w pierwszej kolejności, jednak może być użyta jako ostateczny resort przy próbie odzyskania pieniędzy.

Niesamowicie istotna jest wiedza na temat tego gdzie mamy długi, tak aby móc je skategoryzować. Najważniejsze, (priority debts) czyli te, które musimy zapłacić w pierwszej kolejności to rata kredytu za dom, czynsz, rachunki za prąd i gaz, council Tax, kary sądowe, alimenty i licencja telewizyjna.

Jeśli nie traktujemy tych długów poważnie możemy stracić dach nad głowa, mieć odcięty gaz i prąd (ewentualnie przerobione liczniki na przedpłatowe, które są o wiele droższe), stracić rzeczy, które do nas należą, takie jak np samochód, biżuterie, meble. Możemy zostać wysłani na odbycie wyroku w więzieniu za niepłacenie Council Tax, TV license i kar sądowych (magistrates court fines).

Długi, które nie należą do priorytetowych to między innymi karty zabezpieczone pożyczki, zakupy na raty, rachunki za wodę, pożyczki od osób prywatnych.

Jeśli posiadasz AEO (Attachment of earnings order) możesz stracić pracę, jeśli np masz w swojej pracy do czynienia z pieniędzmi, pracujesz w ochronie bądź twój kontrakt zastrzega możliwość zwolnienia jeśli będzie zastosowane przeciw tobie AEO.

Ludzie mogą popaść w długi z różnych powodów, bardzo istotne jest więc posiadanie wiedzy na temat każdej możliwej pomocy finansowej, jak i działanie natychmiastowe kiedy pojawią się problemy.

Poniżej przedstawiamy przykład nakazu aresztowania jaki dostała nasza klientka (oczywiście za jej zgodą). W przypadku tej pani chodzi o niezapłacony rachunek za licencje telewizyjna.

Bardzo istotna sprawa jest zareagowanie na taki list, gdyż jeśli go zignorujemy możemy trafić do więzienia. Czasami zadłużenia są dużo większe i ciężko będzie zapłacić je na raty. Czasem zdarza się, że kara została nałożona w wyniku pomyłki, np kara nie powinna być nam w ogóle nałożona, lub została już zapłacona. Jeśli dotknęła państwa taka sytuacja, proszę do nas napisać, a chętnie pomożemy doradzając co w takiej sytuacji zrobić. Nasze porady są całkowicie bezpłatne i nie obligują w żadnym wypadku do korzystania z usług. Jesteśmy w stanie pomóc państwu uniknąć więzienia, rozłożyć dług na raty, doradzić jak możecie zmaksymalizować swój przychód, a także zorganizować dla państwa “token payments” oraz umorzyć część długów (IVA). Nie każdy może skorzystać z takiej samej pomocy, więc najlepiej pisać do nas prosimy o dokładne przedstawienie swojej sytuacji oraz dołączenie dokumentów z sądu bądź od komornika/windykatora.

Wiemy, że każdy może znaleźć się w sytuacji, gdzie z najróżniejszych powodów popadnie w długi. Nie oceniamy ciebie ani twoich decyzji, tylko doradzimy w profesjonalny sposób jak w Twoim przypadku wyjść z finansowej pułapki.

Nie pozwól aby długi zabrały ci radość życia i poprowadziły do jeszcze większych problemów. Napisz do nas już dziś, najlepiej załączając dokumenty, a powiemy ci co można zrobić w twojej sytuacji.

E-mail: info@polishcommunityuk.org

Tel. 07984921874

www.polishcommunityuk.org

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *