POLAKU, NIE DAJ USUNĄĆ SIĘ Z UK!!

Rear View of a Silhouette Man in Window

Pomimo, że według obowiązujących przepisów nic się nie zmieniło dla Polaków mieszkających w UK, coraz więcej osób zgłasza podobne problemy. Deportacje, bany na powrót do UK, problemy z powrotem po ekstradycji, jeśli wydany był Europejski Nakaz Aresztowania (ENA), a ostatnimi czasu nawet zakaz wpuszczenia do UK dla osób, które złamały prawo dawno temu w Polsce.

Pan Michał, który kiedyś został skazany na pozbawienie wolności na dwa lata, było to w Polsce, a wyrok został wykonany ponad dziesięć lat temu, mieszka od dziewięciu lat w Wielkiej Brytanii, cały czas pracując i płacąc podatki. Postanowił wyjechać na urlop do Polski na dwa tygodnie, niestety pomimo, ze w Polsce nie było problemu z wylotem, na lotnisku w UK nie został wpuszczony z powrotem do kraju, w którym mieszka. Nie miał karty rezydenta, nie miał ze sobą żadnych dokumentów, ktore miałyby poświadczyć jego status w UK, bo niby w jakim celu? Mieszka, opracuje, a poza tym jest z kraju unii europejskiej,więc taka sytuacja teoretycznie nie ma prawa bytu. A jednak to tylko jedna z wielu historii jakie od kilku miesięcy słyszymy.

Pani Aneta, która wzięła kredyt w Polsce kilka lat temu, przy staraniu się o pożyczkę skłamała podając dochód, mimo, ze jest matka trójki dzieci, pracowała w UK została deportowana do Polski i tam wykonuje karę pozbawienia wolności.

Pani Magdalena, która nie miała adresu, mimo, ze mieszkała ze swoimi znajomymi, nie posiadała stałego adresu, ani nie miała określonego statusu, po prostu była na utrzymaniu znajomych, pewnego dnia dostała list od Home Office aby stawić się na najbliższy posterunek policji. Tam została poinformowana, ze zostanie “administracyjnie usunięta z UK”.

Jeśli z jakiejkolwiek wody otrzymałeś list od  Home Office, w którym informują cię o usunięciu z  zwlekaj, tylko natychmiast skontaktuj się z nami, ponieważ jesteśmy w stanie pomóc. Niektóre nakazy z Home Office mają możliwość apelacyjna, inne nie, jest bardzo ważne, żeby zobaczyć co da się w twojej sprawę zrobić.

Reaguj teraz, bo później może być za późno!

 

Opisz swoją sytuację wraz z załączonymi listami z Home Office lub policji bądź sadu, a przekażemy twoja sprawę do specjalisty od prawa imigracyjnego.Pamiętaj, że obowiązuje nas polityka prywatności.

Napisz info@polishcommunityuk.org.    Zadzwoń   (+44) 07984921874

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *