BREXIT ZBLIŻA SIĘ WIELKIMI KROKAMI

loneliness

 

Brexit w końcu stał się rzeczywistością. Decyzją parlamentu, gdzie 498 posłów głosowało za, a tylko 114 przeciw, ustalono, że nie ma już odwrotu, i Zjednoczone Królestwo opuszcza Unię Europejską.

 

theresamay

 

Pomimo, że w tym momencie nikt nie jest zaskoczony wynikiem głosowania parlamentu nie odbyło się bez emocji. Kilkoro MP podało się do dymisji, a przypuszczalnie będzie ich jeszcze więcej.

 

Analiza tego jak będzie wyglądało życie w UK po wyjściu z Uniii wydaje się być coraz bardziej przejrzysta. Premier, Theresa May jasno wypowiedziała się na temat Brexitu. Zdaniem większości społeczeństwa głównym powodem, dla którego opowiedzieli się za wyjściem z EU jest imigracja. Dlatego też najważniejszymi punktami, na których politycy będą się skupiać będą: zmniejszenie ilości imigrantów do minimum, oraz niezbędna pomoc dla biznesów, tak aby te mogły odnaleźć się niezwykle większych przeszkód na międzynarodowym runku bez obowiązku bycia z kraju członkowskiego.

 

Jeśli chodzi o ochronę brytyjskiej ekonomii, to pani Premier stara się wynegocjować najlepsze warunki handlowe z Europą oraz krajami spoza Europy. Jako pierwszy zagraniczny polityk pojechała odwiedzić nowo wybranego prezydenta, Donalda Trumpa by stworzyć jak najlepsze brytyjsko-amerykańskie relacje. Donald Trump, który jest. Znany ze swoich antyimigracyjnych i dość radykalnych poglądów, bardzo pochwała decyzje o wyjściu z EU.

 

Home Secretary, Amber Rudd twierdzi, że osoba z kraju Unii Europejskiej, jeśli nie będzie miała pracy nie zostanie wpuszczona do UK. Nie określiła ona konkretnie kiedy ustawa wejdzie w życie, powiedziała tylko że zmiany “zaczną obowiązywać za jakiś czas”. Oby UK nie poszło w ślady prezydenta USA, który z dnia na dzień wprowadził zakaz wstępu do kraju ludziom z siedmiu krajów, nawet tym, którzy mieli zielone karty lub mieli podwójne obywatelstwo.

 

Niestety w ostatnim czasie bardzo częste są przypadki deportacji Polaków z UK jak i nagminne odrzucanie aplikacji o stałe rezydentury.

 

http://www.telegraph.co.uk/news/2017/01/31/eu-migrants-could-barred-coming-britain-unless-have-ajob-brexit/

 

http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-38833883

 

Jeśli boisz się o swój los po wyjściu UK z EU, zadzwoń do nas bądź napisz. Udzielamy indywidualnych, bezpłatnych porad. Możesz wysłać do nas SMS o treści POMOC, a konsultant oddzwoni do Ciebie w do 48 godzin.

 

ZADZWON    07984921874

NAPISZ         info@polishcommunityuk.org

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *