Tragiczne zmiany w przepisach w 2017 roku

mother and baby depression

Setki rodzin doświadczy na własnej skórze wielkich zmian odnośnie świadczeń socjalnych. Plany cięć w budżecie jakie zapowiedział kanclerz bedą miały na celu zaoszczędzenie £12 bilionów funtów.

 

Po raz pierwszy w historii Tax Credits i Family benefits bedą ograniczone do dwóch dzieci w gospodarstwie. Na dzień dzisiejszy 870000 rodzin pobiera Tax credits na więcej niż dwójkę dzieci, jak podaje HMRC.

 

Większość tak zwanych “Working age benefits” będzie wstrzymana na cztery lata.

 

Kurek na benefity, czyli słynny “benefit cap” zmniejszy się z £26000 rocznie do £23000 w Londynie i £20000 poza Londynem.

 

Ludzie w wieku 18-21 lat nie bedą raczej uprawnieni do otrzymywania dodatku na mieszkanie, Housing benefit.

 

Uwaga:

 

Rodziny, którym trzecie dziecko urodzi się po kwietniu 2017 nie bedą dostawać na nie Child Tax Credits. Wedlug nowych zasad na jedno dziecko nie może rownież przysługiwać więcej niż £2780 rocznie. Zmiany dotkną rownież te rodziny, które zaaplikuja po raz pierwszy o Universal Credit. Zmiana e będzie dotyczyła Child benefit, czyli zasiłku rodzinnego.

 

Kanclerz poinformował rownież, ze rodziny, których dochód przekracza £30000 pomimo korzystania z socjalnego najmu ( council house, Spółdzielnie mieszkaniowe) bedą zmuszone do płacenia market rent, czyli czynszu dostosowanego do cen rynkowych.

 

Ważna informacja: prywatnie wynajmujące agencje nie bedą mogły pobierać opłat administracyjnych, tak zwanych letting fees, gdyż będzie to prawnie zabronione.

 

W związku z podwyżkami najniższej stawki krajowej wiele rodzin spotka się z nadpłata Tax Credits, które trzeba będzie zwrócić, dlatego jest niezmiernie ważne aby powiadomić urzad tak szybko jak tylko wiemy, ze nasz dochód będzie większy niż w roku poprzednim.

 

W celu porad odnośnie prawa socjalnego proszę pisać: info@polishcommunityuk.org

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *