Inwestuj w swoje dziecko

 university

Wielu z nas, rodaków za granicami swojego kraju, mimo znajomosci języka, czy to z jej braku, pracuje na stanowiskach, które nie są do końca związane ani z naszym powołaniem, ani umiejętnościami czy wykształceniem. Wiele osób popada w depresje w wyniku podjęcia pracy, która zupełnie odbiega jego aspiracjom i oczekiwaniom. Każdy z nas chciałby zaoszczędzić swoim dzieciom takiego poczucia.

 

Ale jak to zrobić? Najlepiej od najmłodszych lat inwestować w naukę. Większość szkół w UK jest bezpłatnych, różnią się jednak one poziomem. Wiele zależy od lokacji szkoły, od tego czy dla wielu dzieci język Angielski jest rodzimym (pierwszym) językiem, a także wielu innych czynników. Wszystko można sprawdzić na stronach odpowiednika kuratorium oświaty, czyli Ofsted. Można nawet sprawdzić jaki procent dzieci jest uprawnionych do bezpłatnych posiłków, co da nam obraz na temat statusu społecznego rodziców.

 

Pod poniższym linkiem można łatwo porównać szkoły.

 

https://www.compare-school-performance.service.gov.uk/

 

Oczywiście szkoła podstawowa to baza pod późniejsza naukę, jednak jeśli chodzi oszklone ponadpodstawowa, czyli High School warto dokonać wyboru po dłuższym zastanowieniu się. Istotnym faktorem jest oczywiście znajomość języka naszego dziecka. Ponieważ wiele osób decyduje się na przeprowadzkę do UK razem ze swoimi nastoletnimi dziećmi, tym może być bardzo cieżko. W wielu szkołach jest dodatkowy asystent, który pomoże dziecku z językiem, jednak warto wtedy nawet zanim dziecko pójdzie do szkoły, zainwestować w korepetycje bądź wakacyjny kurs przygotowujący do szkoly. Język angielski jakiego uczą w polskich szkołach nie ma na celu przygotowania do swobodnej konwersacji, a ma być baza pod przyszła naukę. Dzieciom, które uczyły się angielskiego w polskich szkołach i tak będzie cieżko na samym początku, dlatego tez bądźmy cierpliwi, znajomość języka przyjdzie z czasem.

 

Nawet jeśli nasze dziecko nie zostanie przyjęte do żadnej szkoły ze względu na brak podstawowej znajomosci języka, bo istnieje taka możliwość, możemy ubiegać się o alternatywna formę nauczania. Proszę pamietać, ze dziecko, które ukończyło 16 rok życia nadal jest uprawnionego otrzymywania zasiłków pod warunkiem jeśli uczęszcza do szkoły.

 

schoolJeśli nie stać cię na studia dla swojego dziecka, moze ono samo skorzystać z pomocy rzadu i wziąć pożyczkę studencka, która spłaca się pózniej w bardzo dogodnych ratach. W zależności od tego ile czasu jest się na terenie UK moze przysługiwać rownież tak zwana Maintanance loan, która pomoże z kosztami związanymi z codziennym życiem, a nie tylko pokryje czesne.

school2

Jeśli masz problem ze znalezieniem szkoły dla swojego dziecka, bądź moze szukasz odpowiednich studiów, kursów, możemy ci pomoc.

 

Napisz na info@polishcommunityuk.org

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *