baby

Porady dla rodziców

Dziecko to jedna z piękniejszych rzeczy jakie mogą się nam przytrafić w życiu. Jest to rownież wielki obowiązek. Wszyscy kochają swoje dzieci i oddaliby wszystko aby te mogły mieć w dobre życie. Jednak oprócz miłości, troski i zapewnienia bezpieczeństwa ważne są również finanse. Warto otworzyć dziecku specjalne konto, z którego nie można wypłacać żadnych pieniędzy, można jedynie oszczędzać. Takie konto można otworzyć w wielu bankach i nazywa się Junior Individual Savings Account (ISA). W 2005 roku, Rząd Brytyjski przedstawił Child Trust Fund i każde dziecko urodzone w pewnym okresie dostało voucher na £250.00. Obowiązkiem rodziców był wybór banku lub instytucji finansowej, której chcieliśmy powierzyć pieniądze.

UWAGA: Jeśli z jakiegoś powodu utraciliscie państwo Child Trust Fund swojego dziecka, jesteśmy w stanie pomoc. Prosimy o kontakt mailowy. Nie traćcie tych pieniędzy. Dzieci maja prawo dysponować tym kontem kiedy skończą szesnaście lat, a pobrać pieniądze kiedy skończą osiemnaście. Niestety ta forma pomocy od rzadu jest już zakończona, można jednak zadbać samemu o przyszłość swojego dziecka otwierając mu takie konto i wpłacając miesięcznie choćby i minimalna kwotę.

Co w tym momencie oferuje państwo?

Healthy Start to pomoc dla matek karmiących, kobiet w ciazy oraz dla dzieci w wieku od sześciu miesięcy do piątego roku życia. Jeśli kwalifikujesz się do tej formy pomocy będziesz dostawać vouchery na mleko, witaminy, owoce i warzywa. Kwota voucheru to £3.10 na tydzień. Na dziecko które ma poniżej roku można dostać dwa vouchery tygodniowo.

Child Benefit, czyli odpowiednik polskiego Zasiłku Rodzinnego, to dodatek na dziecko, który przysługuje wszystkim którzy nie przekraczają dochodu rocznego w kwocie £50000.00. Zasiłek jest zwykle wypłacany co cztery tygodnie i przysługuje w kwocie £20.70 tygodniowo na pierwsze dziecko i £13.70 tygodniowo na każde kolejne.

Child Tax Credit, to zasiłek dla ludzi którzy maja dziecko i rownocześnie maja niski dochód. Jest wyliczany na podstawie przychodu rocznego. Dla ludzi pracujących może być wypłacany razem z Zasiłkiem dla niskozarabiajacych, Working Tax Credit. Jesli wychowujesz czyjeś dziecko może należeć Ci się Guardians Allowance. Jest wtedy powiększony o £16.55 na tydzień. W niektórych częściach UK wsykie elements Tax Credits, zostaly zastapione już przez Universal Credit.

Dzieci na terenie UK nie płaca za lekarstwa, pomoc medyczna oraz recepty. Jeśli Twoje dziecko jest poważnie chore lub niepełnosprawne możesz postarać się o zasiłek Disability Living Allowance for children, a dla siebie zasiłek opiekuńczy Carers Allowance.

Więcej informacji na temat przepisów prawa socjalnego uzyskacie państwo kontaktując się bezpośrednio i przedstawiając swoja sprawę.
Zadzwoń i umów się na spotkanie lub skontaktuj się mailowo.
01513453229 w godzinach biurowych 9:00-17:00
07984921874 do godziny 21:00
info@polishcommunityuk.org

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *