business

Jak widzisz swoją dalsza karierę?

Czy myślałeś kiedyś o swoim własnym biznesie? Jakby to było być sobie samemu szefem? Prowadzenie własnej firmy, tak jak wszystko ma swoje plusy i minusy. Nie każdy ma predyspozycje do tego żeby zostać biznesmem, jednak to wcale nie znaczy ze nie można pracować dla siebie. Jeśli masz jakiś talent lub umiejętności warto byłoby wykorzystać je do zarobienia pieniędzy.

To bardzo przygnębiające nie lubić swojej pracy. Średnio pracodawca wymaga od nas przynajmniej ośmiu godzin pracy przez piec dni w tygodniu, oczywiście to minimum do pełnego etatu, a w rzeczywistości sprawa może wyglądać inaczej, możemy być proszeni o robienie nadgodzin lub o przyjście w dzień wolny. Wyobraźcie sobie państwo teraz, ze praca to osiem godzin (dojazd do pracy to rownież nasz własny czas), dorosły człowiek śpi z reguły odszedłby do ośmiu godzin, zostaje nam wiec plus minus osiem godzin na spożytkowanie swojego czasu. Bardzo często kilka godzin zajmuje nam odreagowanie i odpoczynek po pracy. Wyglada na to, ze praca zajmuje nam jedną trzecią naszego życia. Nie lubiąc tego co robimy, nie lubimy jednej trzeciej swojego życia. Dlatego dla naszego zdrowia i spokoju psychicznego należy zrobić wszystko aby swoją prace lubić.

Niestety wielu Polaków w UK, pomimo, ze maja wykształcenie lub nietuzinkowe umiejętności pracuje w miejscu, którego nienawidzi. Częstym przykładem jest trzymanie się kurczowo jednego pracodawcy bo np. dał kontrakt, tylko i wyłącznie ze strachu przed nie znalezieniem nowej. Mimo, ze aktualnej pracy się nienawidzi, nie ma w niej szans na jakikolwiek awans czy większa podwyżkę, daje nam jednak poczucie bezpieczeństwa gdyż pieniądze wypłacane są w podobnej kwocie co miesiac lub tydzień itd.

Nie byłoby mądrze nagle bez żadnych oszczędności zrezygnować z dotychczasowej pracy i rzucić się w wir swoich marzeń. Oczywiście są dostępne granty, dotacje i pomoc na start biznesu, ale jest to tylko cześć wkładu jaki należy zainwestować.  Czasem, zwłaszcza kiedy chcemy zaoferować innym swoje usługi, wkład nie jest aż tak bardzo istotny. Warto natomiast na początku zacząć swoją działalność jako dodatkowa formę zarobku i sukcesywnie rozwijać swój biznes. Zanim otworzymy działalność warto spytać eksperta o radę, gdyż w zależności od sytuacji w jakiej jesteśmy takie, a nie inne dotacje mogą nam przysługiwać.

Jeśli są państwo zainteresowani prowadzeniem biznesu na terenie UK, prosimy o kontakt. Poniżej przedstawiamy usługi jakie nasza firma jest w stanie zaoferować chcącym pracować dla siebie.

 

Otwieranie firm w Urzędzie Skarbowym w Wielkiej Brytanii

Odzyskiwanie podatku i rozliczanie działalności gospodarczej

Business Plan napisany w standardach akceptowanych przez banki i urzędy

Prowadzenie biura: kontakt telefoniczny, elektroniczny i listowny z klientem

Promowanie biznesu, strony www, linki do platform społecznościowych

Precyzowanie umów z klientami

Porady na temat dotacji dostępnych w regionie

 

Zadzwoń i umów się na spotkanie lub skontaktuj się mailowo.

 

01513453229    w godzinach biurowych 9:00-17:00

07984921874    do godziny 21:00

info@polishcommunityuk.org

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *